Barion Pixel

1053, Budapest Kossuth Lajos utca 14-16. PART Studio az udvarban. Nyitva: H-P: 11:00-19:00, Szo: 10-14.

1053, Budapest Kossuth Lajos utca 14-16. PART Studio az udvarban
Nyitva: H-P: 11:00-19:00, Szo: 10-14.

Keresés
Close this search box.
Nem értem én a Népszabadságot.
A mostani Hétvége mellékletben van egy cikk Kínáról abból a fajtából, amikor az újságíró elutazik (telelni-nyaralni talán) és szép nagy szemekkel rácsodálkozik a világra, majd ír egy cikket. Ez eddig nem is baj, hiszen születhetnek jó cikkek a nagy rácsodálkozásokból.

A probléma az, hogy a Népszabadságnak 2005-ig voltak saját, Pekingbe telepített ázsiai tudósítói, akik ennél azért jóval mélyebb – és érdekesebb – írásokat közöltek. Most egészen konkrétan – és persze némi elfogultsággal – Krajczár Gyula cikkeire gondolok.
Például erre: Tetszik nekik az, amit látnak
Vagy erre: Egy kiút van, kortyolni egy jót
Avagy erre: Ahol fürtökben teremnek a harcosok
Meg erre: A tüzijáték a kecskének is kijár

(Sajnos a kedvenc cikkemet, amiben Krajczár Gyula – a cikk egyik részében – azt fejtegeti, hogy valószínűleg nem alkalmasak emberi életre azok a helyek, ahol nincsenek kínaiak, nem találtam meg.)

Azt nem értem én, hogy ha egy szerkesztőségen van valaki, akinek viszonylag széleskörű és mély tudása van valamiről, akkor miért nem ő ír cikket? Vagy ez úgy működik, hogy idén XY, jövőre Z utazik Pekingbe (vagy bárhova), és mindegyik ír egy uti beszámolót nagyjából ugyanazzal a kedves rácsodálkozással, hogy ‘jé, milyen érdekesen elegyítik a modernet a hagyományokkal’? Végül is nem is lényeges, hogy az olvasók XY-tól és Z-től nagyjából ugyanazt kapják? (Jó, persze én nyilván kivételes vagyok ebből a szempontból, mert engem fokozottan érdekel Kína, nade akkor is.)

Így szállítunk mi (+kicsi, kínai úttörők) (Kanton)

Two in one: mosoda és internet (Kanton)

Folyami kereskedés – bekerítő hadművelet (Guilin és Yangshuo között félúton)

Így készült…az ebédünk (Makaó)

Ezek is érdekelhetnek

Ezek a kedvenceitek

Idén október 2-án kezdődött el a Rosh Hásáná, a zsidó újév. Ilyenkor szokás visszatekinteni az előző évre nálunk. Ennek jegyében szedtem össze most Nektek azokat az ékszereket, amelyek a legnépszerűbbek voltak mostanában. Gyöngyök a körben...

Elvegyülsz vagy egyedivé válsz?

Bármit választasz, a divatot választod 🙂 Középiskolás elsős voltam, amikor először láttam a Hair című musicalt filmen. Azonnal hippi akartam lenni, megtanultam az összes dalt angolul, összeválogattam az ehhez szükséges ruhatárat, bebatikoltam a háztartás összes...

Játssz velem, és tudj meg valami pluszt önmagadról!

El sem hinnéd, mennyi mindent elárul rólad az, hogy milyen ékszert választasz! Nemrégiben összedugtuk a fejünket Hermelin Stilo stílustanácsadóval, aki fantasztikusan ért ahhoz, hogyan mutasd meg mindazt, ami benned rejlik, méghozzá a számodra legelőnyösebb módon....

Heti kedvenc

80-as évek – ezüst fülbevaló neon..

Neon színek, geometrikus formák, eklektika: a 80-as évek stílusa semmivel sem összekeverhető. Ezt a világot hozza vissza ez a fülbevaló a félkör formával, neon pink plexivel és az eklektika biztosítására az elegáns fehér gyönggyel.

925-ös finomságú ezüstből készült bedugós fülbevaló.

Mérete:
* A fülbevaló 2,5 cm hosszú

Szállítás:
* Az ékszereket bélelt dobozban szállítom, pufi borítékban, elsőbbséggel.
* Ha szeretnél ajándékcsomagolást, akkor kérlek, azt jelezd előre.

Megnézem

NE MARADJ LE A LEGÚJABB AKCIÓKRÓL!

Nagyon ritkán küldök levelet, de azt megéri elolvasni.