Barion Pixel

1053, Budapest Kossuth Lajos utca 14-16. PART Studio az udvarban. Nyitva: H-P: 11:00-19:00, Szo: 10-14.

1053, Budapest Kossuth Lajos utca 14-16. PART Studio az udvarban
Nyitva: H-P: 11:00-19:00, Szo: 10-14.

Keresés
Close this search box.

Mennyibe kerül valójában a póló, ami rajtad van?

guardian

Forrás: The Guardian

Nemrégiben Bangladesh fővárosában, Dhaka-ban összedőlt egy nyolcemeletes ház, maga alá temetve 1130 embert. A házban – ami eredetileg csak ötemeletesnek épült – több ezer varrónő és varróférfi dolgozott. Azokon a pólókon, nadrágokon, ingeken dolgoztak, amiket 2-4-6-8 ezer forintért veszünk a nagy ruházati világcégek boltjaiban, netán drágábbért a magasabbra pozicionált márkák boltjaiban, és nagy valószínűséggel ebben a pillanatban is rajtunk vannak.

Pár hónappal ezelőtt írtam egy posztot arról, hogy miért annyi az ára a kézműves, egyedi tervezésű termékeknek, amennyi. Ez a poszt – illetve a Guardian által készített kisfilm, ami nagyon tanulságos és ITT tekinthető meg – arról szól, hogy miért kerül annyiba a tömegtermék, amennyibe. A válasz viszonylag egyszerű: a világnak vannak olyan részei, ahol emberek bármilyen kicsi pénzért és szinte bármilyen körülmények közé elmennek dolgozni, s erre egy óriási ipar, valamint kormányzati politika épül.

A Dhaka-ban (is) gyártott olcsó ruházatnak ára van. Többek közt az, hogy varrónők és varróférfiak heti hat napot, napi tíz órát dolgoznak havi harmincezer forintnak megfelelő helyi pénzért, sokszor életveszélyes körülmények közt. Vajon mi, akik hordjuk az általuk varrt ruhákat, elmennénk ennyi pénzért ennyit dolgozni?

Nyilvánvalóan nem tudunk azonnal áttérni a fair trade, kézműves dolgok vásárlásához, mert egyszerűen nem reális, annyira a tömegtermelésben készült dolgokra alapul a mi életünk is. Ezzel a poszttal csupán csak a figyelmet akartam erre a kérdéskörre irányítani, hogy tartsuk észben ezt, amikor a következő H&M vagy Mango pólót vásároljuk. És néha-néha, egyszer-egyszer, amikor van lehetőségünk választani, akkor válasszuk a kézműves, vagy fair trade termékeket. Esetleg turkálókat, ruhacserepartikat. Az én ruhatáram 80%-a már évek óta turkálókból és ruhacserepartikról származó ruhákkal van tele.

Ezek is érdekelhetnek

Ezek a kedvenceitek

Idén október 2-án kezdődött el a Rosh Hásáná, a zsidó újév. Ilyenkor szokás visszatekinteni az előző évre nálunk. Ennek jegyében szedtem össze most Nektek azokat az ékszereket, amelyek a legnépszerűbbek voltak mostanában. Gyöngyök a körben...

Elvegyülsz vagy egyedivé válsz?

Bármit választasz, a divatot választod 🙂 Középiskolás elsős voltam, amikor először láttam a Hair című musicalt filmen. Azonnal hippi akartam lenni, megtanultam az összes dalt angolul, összeválogattam az ehhez szükséges ruhatárat, bebatikoltam a háztartás összes...

Játssz velem, és tudj meg valami pluszt önmagadról!

El sem hinnéd, mennyi mindent elárul rólad az, hogy milyen ékszert választasz! Nemrégiben összedugtuk a fejünket Hermelin Stilo stílustanácsadóval, aki fantasztikusan ért ahhoz, hogyan mutasd meg mindazt, ami benned rejlik, méghozzá a számodra legelőnyösebb módon....

Heti kedvenc

80-as évek – ezüst fülbevaló neon..

Neon színek, geometrikus formák, eklektika: a 80-as évek stílusa semmivel sem összekeverhető. Ezt a világot hozza vissza ez a fülbevaló a félkör formával, neon pink plexivel és az eklektika biztosítására az elegáns fehér gyönggyel.

925-ös finomságú ezüstből készült bedugós fülbevaló.

Mérete:
* A fülbevaló 2,5 cm hosszú

Szállítás:
* Az ékszereket bélelt dobozban szállítom, pufi borítékban, elsőbbséggel.
* Ha szeretnél ajándékcsomagolást, akkor kérlek, azt jelezd előre.

Megnézem

NE MARADJ LE A LEGÚJABB AKCIÓKRÓL!

Nagyon ritkán küldök levelet, de azt megéri elolvasni.