Az a 4-5 év amíg ötvös mesterem, Jermakov Katalin Mana Stúdiójába jártam tanulni, meghatározó volt abban, ahogy az ékszerkészítésről gondolkodom. Éppen ezért vert hevesen a szívem a megtiszteltetéstől, amikor idén nyáron Kati meghívott a Stúdió 20. jubilumi ünnepségére rendezett kiállításra, ahol 20 tanítványának munkáit mutatta be.
Azonnal beindult az agyam, hogy mely ékszereimet vigyem erre a kiállításra, melyik lenne a legmegfelelőbb, amikor rájöttem: inkább készítek egy, az elmúlt 20 évben a szakmai workshopok százának otthont adó Stúdióhoz illő tárgyat, mely remélhetőleg tükrözi az életemben betöltött szerepét is.
A választásom annak a momentumnak a megragadására esett, amikor tanulóként még csak ismerkedünk az anyagokkal, technikákkal, néha bonyolult számításokkal, rontott darabokkal, vérző ujjakkal fűszerezve. Ez a kiindulási pont, a gyönyörű/elgondolkodtató ékszerek pedig az eredmény.
A kiállításra szánt tárgyam (végül 4 darab lett, tehát tárgyaim) alapját egy tíz évvel ezelőtti workshopon készült képek adják, melyen tisztán kivehetően mindenki nagyon elmélyülten dolgozik. A fényképeket végül plexire nyomtattam, és a pop art-ból, képregényekből ismert, azokra jellemző eszközökkel vetítettem ki a képeken szereplő, elmélyülten dolgozó emberek lehetséges gondolatait, érzéseit ezüst lemez segítségével.
Az elkészült plexi + ezüst képek alább láthatóak, néhány a kiállításon készült képpel együtt.
A kiállítás a Szentendre Éjjel-Nappal fesztivál keretében 2023. augusztus 25-28. között volt látható.
Az öt évvel ezelőtti, a Mana Stúdió 15. évfordulóját ünneplő kiállításról, és az arra készített ékszeremről itt olvasható a blogposzt.